Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 36 binden fazla çalışanı ve yaklaşık 230 bin farklı ürün referansına sahip Legrand Grubu’ un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır. Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kesintisiz güç kaynağı, kablo taşıma sistemleri, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.
 
 • Elektrik Ürünleri ve Sistemler
 • Enerji Dağıtımı ve Koruma Ürünleri
 • Anahtar Priz Serileri
 • Ev Otomasyonu ve İnterkom Sistemleri
 • Yapısal Kablolama Sistemleri ve data center çözümleri
 • Aydınlatma Yönetimi ve Emniyet Aydınlatma Sistemleri
 • Kablo Dağıtım Sistemleri
Legrand, ana uzmanlık alanları olan Konutlar, Ticari ve Endüstriyel yapılar için aşağıdaki çözümleri sunar:
 
 1. Enerji ve dijital veri dağıtımı
 2. Kablo dağıtım sistemleri
 3. İzleme ve kontrol
Konutlar, alışveriş merkezleri, oteller, sağlık tesisleri, okullar, data center’ lar gibi tüm bina çeşitlerine uygun özel ürün ve çözümler sunar.
 
Güçlü büyüme potansiyeli ile uluslararası bir Grup olan Legrand;
 
 • 2015 yılında 4.8 milyar Euro satış yapmış,
 • Satışlarının % 38’ ini yeni pazarlarda, % 23’ ünü ABD ve Kanada’ da gerçekleştirmiş,
 • Satışların % 5’ ini İş Geliştirme ve ARGE faaliyetlerine yatırmış,
 • Neredeyse 90 ülkede 80’ den fazla ürün ailesindeki 230 bine yakın katalog ürünü ve 36 binden fazla çalışanıyla ticari faaliyette bulunmaktadır.
1990 yılında Bufer Elektrik’ i satın alarak Türkiye elektrik pazarına giriş yapan Legrand Grubu 1992 yılında Gebze’ deki fabrikasını faaliyete geçirdi.  1989 yılında kurulan, Türkiye’nin 19” Rack kabinetler ve aksesuarları, Telekom saha kabinetleri (Dahili/harici ortam), Server ve Data Center Kabinetleri ve IT sektörüne yönelik geniş bir ürün çeşitliliğine sahip sektörün önde gelen firmalarından biri olan Estap markası da 2008 yılında Legrand Grubu bünyesine katılmıştır.
 
2010 yılında ise Grup, 36 yıllık deneyimiyle kesintisiz güç kaynakları başta olmak üzere GSM ve telekomünikasyon sektöründe kullanılan özel enerji doğrultucular, güneş enerji sistemleri, otomatik ve statik voltaj regülatörleri, IT Hastane Sistemleri ve daha birçok özel ihtiyaca çözüm vererek içinde bulunduğu pazarın lideri olan İnform Elektronik’ i satın almıştır. Inform ve Estap 2015 yılında güçlerini Datakom sektörüne tam ve kapsamlı çözümler sunmak için birleştirmiştir.
 
Enerji verimliliği konusundaki tecrübesiyle Legrand Grubu, Türkiye’ deki faaliyetlerini İtalya’ da anahtar priz pazarında lider olan Grup markası BTicino, Estap, Inform ve Legrand markalarıyla sürdürmektedir. Legrand Grubu, sürdürülebilir bir büyüme hedefi için, elektrik ve dijital altyapı sistemlerindeki lider konumunu güçlendirip, yenilikçi çözümler sunarak pazarda öncü olmayı hedefliyor.
 


Legrandyanınızda.com

Giriş YapLegrandyanınızda.com

Yeni Üye


Perakendeci : Eğer ürünlerinizi son kullanıcılara satıyor veya kendiniz kullanıyorsanız "Perakendeci" seçeneğini işaretleyiniz.
Ara Toptancı : Eğer ürünlerinizi başka elektrikçilere de satıyorsanız "Ara toptancı" seçeneğini işaretleyiniz.
İl ilçe semt veya mahalle girerek arama yapınız

  Mail Adresinize Gelen Aktivasyon Kodunu Giriniz  Legrandyanınızda.com

  Şifre mi unuttum  Üyelik başvurunuz alınmıştır.
  Başvurunuz şu an onay aşamasındadır, onaylandıktan sonra üyelik bilgileriniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
  Teşekkürler.
  Yorumunuz bize ulaşmıştır.
  İnceleme yapıldıktan sonra yorumunuz sisteme eklenecektir.
  Teşekkürler
  Anketimize katıldığınız için teşekkürler
  puan kazandınız.
  Legrandyanınızda.com

  Kodunuzu girin, puan kazanın !!